Samorządy zmodernizują lokalne drogi

Dziennikarz , 19 lipca 2019

5 pomorskich samorządów otrzymało w sumie 4 mln zł na modernizację lokalnych dróg. Umowę na dofinansowanie z pomorskim wojewodą podpisali przedstawiciele gmin: Kołczygłowy, Stara Kiszewa, Czarna Dąbrówka, Konarzyny i powiatu człuchowskiego.

Wsparcie pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych, to oszczędności z pierwszego rozdania wypracowane w ramach przetargów. Największą dotację otrzymała gmina Stara Kiszewa, bo ponad 1 mln 400 tys zł na drugi etap budowy drogi z Konarzyn do Olpucha. Nieco ponad milion zł przyznano powiatowi człuchowskiemu na przebudowę fragmentu drogi z Człuchowa do Sieroczyna. Gmina Konarzyny otrzyma 750 tys zł na drugi etap modernizacji odcinka Konarzyny – Zielona Huta. Listę zamykają: gmina Konarzyny z dofinansowaniem w wysokości 555 tys zł i Czarna Dąbrówka, która dostanie blisko 230 tys zł.

Razem z nowymi inwestycjami w województwie pomorskim realizowanych jest ich w sumie 46, przy łącznym wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych na poziomie 68. mln zł. Łącznie w Pomorskiem w tym roku rozdysponowanych zostanie 259 mln zł. Nabór w drugiej edycji zakończył się w kwietniu, a listę rekomendowanych wniosków przekazano do Ministerstwa Infrastruktury.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: