Sanepid ostrzega nadal przed koronawirusem

Dziennikarz , 21 sierpnia 2020

Każdą, napotkaną osobę traktować jak potencjalnie zakażoną – radzi gdyński SANEPiD. By ustrzec się koronawirusa trzeba zachowywać podstawowe środki bezpieczeństwa.

– W czasie pandemii Inspekcja Sanitarna ma pełne ręce roboty – mówiła na naszej antenie Elżbieta Dziubich z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemicznej w Gdyni. Oprócz zwyczajowych kontroli kąpielisk, lokali gastronomicznych czy hoteli trzeba też prowadzić działania przeciwepidemiczne. By odszukiwać osoby, które mogły mieć styczność z zakażonymi i tworzyć listy objętych kwarantanną wprowadzono 12-o godzinny dzień pracy i przesunięto pracowników z innych działów. Kierownik nadzoru sanitarnego z Gdyni przestrzega, by nie bagatelizować ryzyka zakażenia. Część z nas może przechodzić chorobę bezobjawowo, zagrożenie jest realne i należy dalej pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Jeśli zauważymy u siebie objawy infekcji – jak utrata smaku czy węchu – nie należy osobiście udawać się do przychodni, tylko zadzwonić. Rozmowy o procedurach w czasie pandemii z przedstawicielką SANEPiDu w Gdyni posłuchacie na stronie internetowej Radia Kaszebe.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: