SANEPiD przypomina o zasadach podczas pandemii koronawirusa

Dziennikarz , 11 marca 2020

Klëka Radia Kaszëbë 11.03.2020 10:55

Objąć szczególną opieką seniorów i przestrzegać zasad higieny. SANEPiD przypomina co powinniśmy robić podczas pandemii koronawirusa.

Jak mówiła w audycji Dzień Dobry Kaszuby Elżbieta Dziubich, kierownik nadzoru sanitarnego i rzecznik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdyni, w grupie największego ryzyka zarażeniem koronawirusem są seniorzy i osoby osłabione chorobami.

Oprócz osób starszych taką opieką powinny zostać objęte również osoby z chorobami kardiologicznymi, onkologicznymi, cukrzycą czy niewydolnością nerek i wątroby. Jeśli mieliśmy kontakt z osobą, u której potwierdzono zarażenie koronawirusem, powinniśmy niezwłocznie zgłosić się do szpitala zakaźnego i poinformować inspektora sanitarnego.

COVID-19 jest wirusem osłonkowym, wrażliwym na detergenty np. mydło. Aby się przed nim uchronić należy przede wszystkim przestrzegać zasad higieny.

Rozmowy z Elżbietą Dziubich posłuchacie na radiokaszebe.pl.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: