Sierakowice z najmniejszym wskaźnikiem wyszczepienia mieszkańców. W rankingu przoduje Gdańsk

Dziennikarz , 15 listopada 2021

W statystykach poziomu wyszczepienia mieszkańców przoduje Trójmiasto i Krynica Morska, na samym końcu są Sierakowice.

Z danych na 12. listopada przekazanych przez Pomorski Urząd Wojewódzki wynika, że nasze województwo jest na drugim miejscu w Polsce w rankingu szczepień na 10 tys osób. Lepiej jest tylko w mazowieckim. Dziennie preparat przeciw COVID-19 przyjmuje średnio ponad 7,5 tysiąca osób. W naszym województwie w pełni zaszczepionych jest ponad 54% mieszkańców. Największy poziom – ponad 64% – jest w Gdańsku. Powyżej 60% są też: Krynica Morska, Gdynia i Sopot. W pierwszej dziesiątce znalazły się również: Pruszcz Gdański, Ustka, Łeba, Kolbudy, Puck i Władysławowo. U dołu tabeli z niskimi wskaźnikami są natomiast m.in. Chmielno, Przodkowo, Łęczyce, Lipnica, Borzytuchom i Linia. Listę zamyka gmina Sierakowice, gdzie w pełni zaszczepionych jest nieco ponad 33% mieszkańców.

Jak podały służby prasowe wojewody według prognoz czwarta fala zacznie opadać od połowy grudnia. Wczoraj w całej Polsce w szpitalach było ponad 13 i pół tysiąca chorych z COVID-19, czyli dwa razy więcej niż dwa tygodnie temu. W Pomorskiem zajętych było blisko 70% z 603. łóżek oraz 26 na 47 respiratorów.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: