Skażenie wodociągu w Borzytuchomiu

Dziennikarz , 20 października 2022

Kleka Radia Kaszëbë, 20.10.2022, 14:55

Bez wody pitnej jest około 2 tys. osób. Woda z wodociągu w Borzytuchomiu będzie zdatna do picia najprędzej za kilka dni. Sieć jest dezynfekowana i płukana po tym, jak wykryto skażenie.

Badania wykazały w wodzie obecność bakterii z grupy coli oraz Enterokoków. Problem dotyczy około dwóch tysięcy osób – z Borzytuchomia, Struszewa, Chotkowa, Jutrzenki, Kamieńca i Raczyna. – Taką wodę można wykorzystać tylko do celów sanitarnych – mówi dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Bytowe, Anna Krefft. Wyniki badań po płukaniu sieci będą najwcześniej w niedzielę. Do tego czasu woda pitna będzie wydawana w Struszewie i Chotkowie w świetlicach wiejskich w godzinach 17.00 – 19.00.

Mieszkańcy Jutrzenki, Raczyna i Kamieńca mogą ją odebrać w godzinach pracy Społecznego Centrum Aktywności w Jutrzence, zaś mieszkańcy Borzytuchomia w godzinach pracy Gminnej Biblioteki i Ośrodka Kultury w Borzytuchomiu.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: