Skry Ormuzdowe zostaną rozdane w poniedziałek

Dziennikarz , 14 lutego 2020

Za pasje twórcze i działanie bez rozgłosu – 7 Skier Ormuzdowych zostanie wręczonych w przyszły poniedziałek. Gala odbędzie się w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku.

Nagrody przyznaje kolegium redakcyjne miesięcznika Pomerania. Od 1985 roku uhonorowano ponad 170 osób – za szerzenie wartości zasługujących na publiczne uznanie, propagowanie kultury kaszubskiej i innej pomorskiej oraz przezwyciężanie trudnych warunków środowiskowych.

Skrę Ormuzdową tym razem postanowiono wręczyć Sławomirowi Bronkowi za pracę na polu muzycznym na Kaszubach oraz Krzysztofowi Kopiszce za umiłowanie dawnego wiejskiego życia na Pomorzu i dzielenie się tym z innymi w swoim skansenie. Skrę przyznano też Krzysztofowi Gradowskiemu za umiejętne rozpowszechnianie wiedzy o Kaszubach, Mirosławie Möller za pracę na rzecz kultury kociewskiej i Wojciechowi Megierowi za wszechstronne zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności, głównie Gochów. Skry Ormuzdowe otrzymają też: Nadolanie za 15 lat promowania śpiewu i kultury kaszubskiej oraz Ewelina Karczewska i Piotr Zatoń za przybliżanie kultury Kaszub przez sztukę filmową.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 17 lutego o 17:30 w Gdańsku – w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego. Połączone będzie z wręczeniem stypendium im. Izabelli Trojanowskiej na rok 2020 – naszemu redakcyjnemu koledze Gracjanowi Fopke.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: