Specjaliści ze Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni wykonali rekonstrukcję żuchwy z wykorzystaniem metody wirtualnego planowania

Dziennikarz , 27 lipca 2022

foto: pomorskie.eu
Klëka Radia Kaszëbë 27.07.2022 14:55

W szpitalu w Gdyni wykonano rekonstrukcję dolnego piętra twarzy przy zastosowaniu innowacyjnej metody wirtualnego planowania.

To pierwsza taka operacja na Pomorzu. Wykonał ją zespół ze Szpitala św. Wincentego a Paulo pod kierunkiem profesora Łukasza Krakowczyka z Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach. Wirtualne planowanie operacji pozwala na wykonanie szablonów zarówno do precyzyjnego wycięcia guza jak i dokładnej rekonstrukcji konkretnych części ciała. Dzięki temu możliwe było idealne wymierzenie i docięcie kości strzałkowej z podudzia. Wykorzystano ją do odtworzenia ubytku całej żuchwy spowodowanego chorobą nowotworową.

Jak czytamy w komunikacie Szpitali Pomorskich – “taka operacja jest bardzo skomplikowana, wymagająca ogromnej precyzji, ale dzięki niej pacjent ma możliwość powrotu do normalnego życia”.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: