Spłonął „Iglotex„ – przedsiębiorstwo produkujące mrożonki

Dziennikarz , 28 maja 2019

Pożar strawił 20 tysięcy metrów kwadratowych firmy Iglotex zlokalizowanej w Skórczu. Przedsiębiorstwo produkujące mrożonki spłonęło niemal doszczętnie. Ogień wybuchł w nocy z niedzieli na poniedziałek.

W akcji gaśniczej brało udział 65 jednostek straży pożarnej. Pożar objął część produkcyjną oraz dystrybucyjną zakładu. Udało się uratować tylko część budynku administracyjnego. Iglotex to jeden z największych zakładów pracy w regionie. W pożarze nie ucierpiał żaden z pracowników, ale około 700 osób może stracić pracę. Wojewoda pomorski Dariusz Drelich zapewnia, że wraz z władzami miasta będzie wspierać szybką odbudowę zakładu.

Przedstawiciele firmy wydali oświadczenie, w którym zapewniają, że zakłady produkujące warzywa, owoce, pyzy, knedle i frytki pracują bez zakłóceń. Natomiast działalność zakładu odpowiedzialnego za produkcję pierogów, pizzy i zapiekanek nie jest możliwa. Kolejnym celem firmy jest przemyślana reorganizacja pracy osób, które są zatrudnione w zakładzie produkcyjnym w Skórczu – czytamy w oświadczeniu. Zakład produkcyjny w Skórczu jest jednym z trzech należących do Grupy Iglotex, pozostałe działają w Grudziądzu i Tarnowie.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist