Sportowym Dniem Jedności Kaszubów – nazwano coroczne obchody święta we Władysławowie

Dziennikarz , 20 lutego 2019

Sportowym Dniem Jedności Kaszubów – nazwano coroczne obchody święta we Władysławowie. W tym roku odbędą się 16 marca, trwają elektroniczne zapisy.

Nowa nazwa to konsekwencja corocznego poszerzania formuły o nowe aktywności.

– Oprócz Biegu Jedności jest też marsz nordic-walking, a teraz także I Parada Jedności Kaszubów dla rowerzystów i nowe dystanse dla dzieci – wyjaśniał w audycji Dzień Dobry Kaszuby Janusz Nowicki z Centrum Kultury, Promocji i Sportu we Władysławowie.

We Władysławowie zdecydowano się na sportowe obchody święta przypadającego 19 marca. Ma ono przypominać o naszej długiej historii i związane jest z rocznicą pierwszej pisemnej wzmianki o Kaszubach w papieskiej bulli. Sportowe zmagania łączą Kaszubów – a także gości, którzy przyjeżdżają do Władysławowa by razem pobiegać i poświętować. Władysławowo będzie czarno – żółte 16 marca, na Sportowy Dzień Jedności Kaszubów można się zapisywać za pośrednictwem internetu. Szczegóły znaleźć można także u współorganizatora – stowarzyszenia Kaszëbskô Jednota.

POSŁUCHAJ – kliknij tutaj!

Klëka Radia Kaszëbë, 20.02.2019


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist