Srebro na Pucharze Świata dla duetu Buksak-Wierzbicki

Dziennikarz , 29 kwietnia 2024

Klëka Radia Kaszëbë 29.04.2024 07:55

Srebro dla Dominika Buksaka i Szymona Wierzbickiego. Zajęli drugie miejsce w regatach Pucharu Świata we francuskim Hyeres w klasie 49er

Zawdzięczają to równym startom w serii kwalifikacyjnej, bo z powodu sztormowej pogody nie zorganizowano wyścigów medalowych. Srebrni medaliści potwierdzili dobrą formę i liczą na imienną nominację na zbliżające się Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. O podium w windsurfingowej klasie iQFoil otarł się Paweł Tarnowski, który zajął 4 miejsce. – To zwieńczenie udanego tygodnia dla polskich żeglarzy – ocenia prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera – bo podczas francuskiego tygodnia wywalczyli w sumie 7 medali i kwalifikacje olimpijskie w klasach Formula Kite kobiet i mężczyzn oraz 49erFX. We francuskim Hyeres oprócz srebra w klasie 49er polscy żeglarze wywalczyli też złoto i srebro w klasie 49er FX oraz pod dwa srebrne i dwa brązowe medale w klasie Formula Kite mężczyzn i kobiet.

We wszystkich tych klasach Polska wystawi zawodników na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, a także w konkurencjach iQFoil kobiet i mężczyzn oraz ILCA 6.