„Staramy się być daleko od dziwowiska” – Marek Chmielewski o Bałtyckim Festiwalu Nauki

Dziennikarz , 23 maja 2024

fot. Politechnika Gdańska
Klëka Radia Kaszëbë 23.05.2024, 08:55

Czterodniowe wydarzenie rozpoczyna się na Politechnice Gdańskiej, a na finał w niedzielę będzie piknik na terenie Hewelianum

Gdańska uczelnia chce budzić naukową ciekawość szczególnie u dzieci i młodzieży. – Pokazujemy im, że nauka techniki, fizyki, matematyki, inżynierii materiałowej czy nanotechnologii jest pożyteczna i nie tak trudna – opisywał na naszej antenie inżynier Chmielewski. – Wycieczka na Politechnikę zajmie cały dzień – zapowiadał nasz gość. Na odwiedzających czeka ponad 100 różnych propozycji z 40. dyscyplin naukowych. Festiwal jest też inspiracją dla studentów, którzy mają pole do wykazania się kreatywnością. Bałtycki Festiwal Nauki potrwa do soboty na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej. Udział jest bezpłatny, jednak na część zajęć obowiązują zapisy. Zwieńczeniem w niedzielę będzie 3. Piknik Nauki Fahrenheita na Górze Gradowej w Gdańsku organizowany wspólnie z  Gdańskim Uniwersytetem Medycznym i Uniwersytetem Gdańskim oraz Hevelianum.

Rozmowy posłuchacie jeszcze na radiokaszebe.pl w zakładce Podcasty.

fot. Politechnika Gdańska

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: