Statyści poszukiwani do filmu „Dziadek z Wehrmachtu”

Dziennikarz , 18 sierpnia 2021

fot. www.piekary.pl
Klëka Radia Kaszëbë 18.08.2021, 7:55

Fundacja Aby Chciało Się Chcieć szuka statystów do najnowszej produkcji filmowej o losach Kaszubów w czasie II wojny światowej. Ochotnicy potrzebni są do nagrania sceny z potańcówką pod Szadym Bukiem.

Zdjęcia odbędą się 25 sierpnia w Żakowie koło Sulęczyna. Poprzedzi je nauka tanecznych figur. Znany m.in z filmowej adaptacji kaszubskiej epopei Piotr Zatoń tym razem reżyseruje film pod tytułem „Dziadek z Wehrmachtu”.

Fundacja Aby Chciało Się Chcieć ma już na swoim koncie m.in. cykl opowieści o ludziach z pasją, dokumenty o zanikających obrzędach północnych i środkowych Kaszub czy animację poklatkową „Kaszuba Remus”. Jest też w trakcje ekranizacji kaszubskich legend.

Po informacje o filmowych nowościach dotyczących Kaszub warto zaglądać na facebookowy profil Fundacji Aby Chciało Się Chcieć. Są tam też wskazówki dla statystów, jak się ubrać na zdjęcia do potańcówki. Zaplanowano je 25 sierpnia między 18.00 a 22.00 w Żakowie koło Sulęczyna.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: