Straż Miejska zadba o „Bezpieczne Wakacje”

Dziennikarz , 14 czerwca 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 14.06.2019 12:55

By jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo dzieci w wakacje – w Wejherowie wymienili się doświadczeniami przedstawiciele straży miejskich z naszego województwa.

Koordynatorem dorocznej akcji są tym razem wejherowscy mundurowi. Na konferencji zwracano uwagę, że według statystyk najbardziej niebezpiecznymi miejscami podczas letniego wypoczynku są akweny wodne. Jednak jak tłumaczy Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie – nie liczby są najważniejsze.

Na wczorajszym spotkaniu w wejherowskim ratuszu omawiano nie tylko kwestie najczęstszych akcji podejmowanych podczas wakacji.

– Działania mundurowych to także profilaktyka – mówi Krystyna Kwidzińska-Kulas, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim.

Profilaktyka – czyli m.in. pogadanki dla dzieci – to pierwszy etap akcji „Bezpieczne wakacje”. Drugi rozpocznie się po ostatnim dzwonku.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: