Stypendia od fundacji PomorzeodNowa z Pucka

Dziennikarz , 14 sierpnia 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 14.08.2019 12:55

Można zgłaszać kandydatów do programu stypendialnego Fundacji PomorzeodNowa z Pucka. Jej założycielka, radna gminy Puck – Katarzyna Burchacka – Klimczuk zdecydowała o przekazaniu na ten cel swojej diety.

Do powiększania puli środków namawia też lokalnych przedsiębiorców. Jak tłumaczy radna, pomysł wpisuje się w cel fundacji, jakim jest ogólnie pojęte promowanie Gminy Puck.

Uczniów chętnych do uzyskania stypendium mogą zgłaszać rodzice i nauczyciele, ale internetowy wniosek mogą wypełnić też sami zainteresowani. Kandydaci z gminy Puck, którzy ukończyli 13 lat, muszą wyróżniać się wysokimi wynikami w nauce czy uczestniczyć w konkursach lub olimpiadach. Dodatkowo punktowane będą zgłoszenia dla najbardziej potrzebujących.

Stypendium w kwocie 1500 zł będzie przyznawane przez 10 miesięcy w równych ratach, począwszy od listopada. Regulamin i wnioski dostępne są na stronie internetowej fundacji pomorzeodnowa.pl. Wypełnione dokumenty można przesyłać mailowo lub listownie do 20 września.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: