„Nadal można składać wnioski do ZUS o świadczenie postojowe” – przypomina Krzysztof Cieszyński

Dziennikarz , 16 sierpnia 2021

Klëka Radia Kaszëbë 16.08.2021, 8:55

Nadal można składać wnioski do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o świadczenie postojowe – przypomniał na naszej antenie Regionalny Rzecznik Prasowy Krzysztof Cieszyński.

Do tej pory Oddziały ZUS w Gdańsku i Słupsku w ramach kolejnych „Tarcz Antykryzysowych” udzieliły wsparcia w łącznej kwocie 1 mld 471 mln zł. Ze zwolnienia ze składek mogą jeszcze korzystać prowadzący sklepiki szkolne oraz przewodnicy i piloci wycieczek na terenie muzeów. Przedsiębiorcy poszkodowani w pandemii nadal mogą jeszcze składać wnioski o świadczenie postojowe i jego kontynuację.

Kolejną z form wsparcia wciąż oferowaną przez ZUS jest odroczenie terminu płatności składek bądź ich rozłożenie na raty bez opłaty prolongacyjnej. Trzeba jednak złożyć wniosek przed terminem płatności.

Płatnicy, którzy mają zaległości w opłacaniu składek od stycznia ubiegłego roku, mogą zwrócić się o odstąpienie od odsetek. Rozmowy z Regionalnym Rzecznikiem Prasowym ZUS posłuchać można na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: