Świąteczne choinki podlegają selektywnej zbiórce

Dziennikarz , 14 stycznia 2020

Świąteczne choinki podlegają selektywnej zbiórce – przypominają w Gdyni. Należy im się specjalne traktowanie nie tylko ze względu na rozmiar, ale dlatego że są biodegradowalne.

Zebrane w Gdyni drzewka trafiają do Ekodoliny. Tam po rozdrobnieniu i wymieszaniu z innymi odpadami zielonymi trafiają na pryzmę kompostową.

Choinkę trzeba oczyścić ze wszystkich ozdób i wystawić najpóźniej do szóstej rano w dniu planowanego wywozu – informuje serwis prasowy Urzędu Miasta Gdynia. W blokach i budynkach wielorodzinnych drzewka należy wystawiać przed pergolami śmietnikowymi, tak by nie blokować dostępu do nich. Natomiast mieszkańcy domów jednorodzinnych powinni wystawić drzewko przed posesją, w miejscu widocznym i łatwo dostępnym.

W Gdyni choinki są odbierane przez styczeń i luty zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów zielonych. Szczegóły można znaleźć w serwisie wyrzucam.to.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: