Szemud, Reda i Gniewino na trasie mobilnego punktu ZUS

Dziennikarz , 9 sierpnia 2021

Dzisiaj Szemud, w środę Reda a w piątek Gniewino są na trasie mobilnego punktu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w powiecie wejherowskim.

Eksperci pomagają zakładać profile na Platformie Usług Elektronicznych ZUS i wypełniać wnioski o świadczenie „300 plus” w ramach programu „Dobry Start”.

Od tego roku można się o nie ubiegać wyłącznie drogą elektroniczną przez PUE ZUS, portal Emp@tia lub przez niektóre serwisy bankowości elektronicznej. Dziś mobilny punkt będzie w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szemudzie od 9 do 14. W środę zaplanowano dyżur w Urzędzie Miasta w Redzie od 11:30 do 15, w piątek w GOPS w Gniewinie od 9 do 14.

By ubiegać się o 300 zł na dziecko należy mieć dowód osobisty, numer rachunku bankowego, numer PESEL dziecka oraz podać nazwę i adres szkoły, do której ono uczęszcza. W przypadku dzieci niepełnosprawnych kontynuujących naukę po 20 roku życia potrzebne jest też orzeczenie o niepełnosprawności. 


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: