Szkolenie dla hodowców bydła mięsnego i Forum Nasienne w Lubaniu

Dziennikarz , 7 lutego 2020

Klëka Radia Kaszëbë 07.02.2020 10:55

Sytuacja na rynku wołowiny i skuteczne zwalczanie chwastów – to główne zagadnienia dwóch wydarzeń, które organizuje w przyszłym tygodniu Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu.

Pierwsze z nich to szkolenie dla hodowców i producentów bydła mięsnego. Odbędzie się w najbliższy wtorek. Specjaliści będą omawiać procedury weterynaryjno – zootechniczne w hodowli, podpowiedzą jak zwiększyć zyski i gdzie sięgnąć po wsparcie.

– Omówią też aktualną sytuację na rynku, a nie jest ona najlepsza – mówi Krystyna Plata z PODR.

W piątek 14 lutego, także w siedzibie PODR-u w Lubaniu, odbędzie się Forum Nasienne. Prelegenci skupią się na zwalczaniu szkodników w ziemniakach oraz przeciwdziałaniu nabywaniu odporności chwastów na herbicydy.

– Dla rolników ważny będzie zwłaszcza ten drugi temat – mówi Andrzej Okrój.

Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny. Nie obowiązują zapisy, wystarczy przyjść do siedziby Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu. Szkolenie dla hodowców bydła mięsnego odbędzie się 11 lutego o 09:00, zaś Forum Nasienne 14 lutego o 09:30.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: