Szpital w Wejherowie otrzymał aparat do diagnozowania zakażenia koronawirusem

Dziennikarz , 9 kwietnia 2020

Foto: pomorskiewunii.pomorskie.eu

Klëka Radia Kaszëbë 09.04.2020 11:55

Szybko i bezpiecznie – Szpital Specjalistyczny w Wejherowie będzie mógł wykonywać testy na koronawirusa. Placówka otrzymała urządzenie diagnostyczne warte 150 tys zł. To wspólny dar portów: Gdynia i Gdańsk.

Analizator może wykonać jedną diagnozę na godzinę. Wykorzystuje metodę genetyczną w sposób zautomatyzowany i zamknięty, co znacząco zmniejsza możliwość zakażenia laborantów wykonujących próbki. W Pomorskiem badania na koronawirusa wykonują 4 laboratoria, w tym dwa prywatne.

– Gdy dotrą testy wejherowski szpital będzie miał własną diagnostykę, co jest ogromnym wsparciem – mówi członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska.

Przekazany szpitalowi w Wejherowie analizator do diagnostyki zakażeń koronawirusem to część wspólnych zakupów planowanych przez zarządy portów Gdynia i Gdańsk. Chcą przekazać po jednym takim urządzeniu także placówkom w Gdyni, Gdańsku i Kościerzynie.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: