Szpital w Wejherowie przygotowuje się do zostania tzw. zakaźnym

Dziennikarz , 23 marca 2020

Klëka Radia Kaszëbë 23.03.2020 10:55

Szpital w Wejherowie zmienia zasady funkcjonowania z powodu pandemii koronawirusa. Znalazł się na liście placówek przeznaczonych do leczenia wyłącznie pacjentów zarażonych SARS-CoV-19.

Wejherowska lecznica zacznie przyjmować zarażonych koronawirusem, jeśli zapełni się Szpital Marynarki Wojennej w Gdańsku i Szpital w Kościerzynie.

– Nie mamy zabiegów planowych, ale w tym momencie nadal przyjmujemy wszystkich pacjentów – mówił na naszej antenie Adam Hermann, przewodniczący zespołu kontroli zakażeń szpitalnych w Szpitalu w Wejherowie.

W Wejherowie na Szpitalny Oddział Ratunkowy nadal przyjmowane są osoby w stanie zagrożenia zdrowia i życia. Jak zauważył nasz gość, w ostatnim czasie SOR jest mniej obciążony. Zgłaszają się nań wyłącznie osoby, które są do tego zmuszone. Dodatkowo podzielono go na dwie strefy, by oddzielić pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem od pozostałych.

Na tę chwilę głównym problemem wejherowskiego szpitala jest brak sprzętu jednorazowego użytku – jak maseczki, fartuchy, gogle i przyłbice. Proszony o kontakt jest każdy, kto mógłby podarować tego typu sprzęt lub przekazać informację gdzie można go kupić.

Rozmowy Adamem Hermannem posłuchacie jeszcze na radiokaszebe.pl.


Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist