Sztab WOŚP w Gminnym Ośrodku Kultury w Luzinie

Dziennikarz , 25 stycznia 2021

29. Finał WOŚP odbywa się już w niedzielę 31.01. Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie organizuje z tej okazji kilka wydarzeń online oraz zachęca do udziału w charytatywnych licytacjach przedmiotów i usług.

Już o godz. 11:00 odbędzie się pierwsze wydarzenie – przedstawienie Teatru Tańca GOK Luzino. Tancerki zaprezentują swój kilkunastominutowy program artystyczny pod kierownictwem choreografki, Sangmo Borysewicz. Ich występ nawiązywać będzie do ogólnopolskiego konkursu tanecznego o Złotą Baletkę, który odbył się niedawno w Krakowie, a w którym zostały nagrodzone 4 młode adeptki tańca z Luzińskiego Centrum Kultury. Na pokaz złożą się krótkie etiudy baletowe i tańca w powietrzu. Towarzyszyć im będzie muzyka filmowa.

Na godz. 13:00 zaplanowany jest występ grupy gitarowej Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie. Wykonane zostaną kolędy, a także utwory muzyki rozrywkowej przygotowane przez uczestników zajęć instruktorów gitary.

O 15:00 zagra duet muzyków, Sławomir Piec – gitara i Kasia Seyda – saksofon. Wykonają oni covery znanych utworów z repertuaru Stinga czy zespołu Fugees (Killing me softly), a także innych, w tym kompozycji z dużego ekranu. 

Dwie godziny później wystąpi luziński zespół Tatk je złi. Repertuar tej części wydarzenia złożony będzie z autorskich utworów napisanych i zaaranżowanych przez muzyków. Teksty piosenek inspirowane są „małą ojczyzną” członków zespołu, czyli Kaszubami. Posłuchamy takich utworów jak „Kaszubka”, „Woyenka” czy „Kaszubskie Country”.  

Inną stroną 29. Finału WOŚP koordynowanego przez GOK Luzino są licytacje. Na cele potrzeb oddziałów dziecięcej laryngologii i otolaryngologii swoje prace i usługi przekazało wiele firm i osób prywatnych z gminy Luzino. Są to m.in. lekcja jazdy na łyżwach z byłą zawodniczką łyżwiarstwa figurowego, Emilią Rewako; rower miejski; zdjęcia z wystawy fotograficznej Reinera Mattara, które artysta zaprezentował m.in. w trakcie wystawy ArtGOK Luzino w Ambasadzie Belgijskiej (w dwóch formatach) i kalendarz na 2021 r. ze zdjęciami artysty; vouchery przekazane przez restaurację „Trzy Korony z Luzina, Alicję Pobłocką z firmy SunShine, restaurację Sorrento; wieszak ubraniowy na korytarz i stolik ubraniowy wykonany własnoręcznie przez Macieja Gabrychowicza; obrazy olejne przekazane przez artystkę Małgorzatę Kotłowską i przez członkinie stowarzyszenia ProBono Luzino, Jadwigę Namyślak, Zofię Botulińską, Teresę Ellwart, Eulalię Szmydtka; elementy dekoracyjne wykonane w technice makramy przekazane przez Halinę Szulc; 2 koszulki z zawodów Strong Man z autografami; przedpremierowa płyta zespołu Blue May pt. „Własny kąt” i inne.

Ponadto na aukcję trafiły już książki takie jak „Boże Narodzenie Pawełka” autorstwa luzinianki, Honoraty Nowak Pobłockiej; publikacje dot. dziejów historii Kościoła w Polsce czy latarni morskich na terenie północnej Polski.Część artystyczną śledzić będzie można na fb.com/LuzinoGOK. Brać udział w naszych licytacjach można natomiast przez allegro.pl/uzytkownik/sztabluzino.

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: