„Takie ćwiczenia planuje się z co najmniej rocznym wyprzedzeniem” – mówi major Jacek Herbasz o powołaniach rezerwistów na szkolenia

Dziennikarz , 19 grudnia 2022

foto: Ministerstwo Obrony Narodowej
Klëka Radia Kaszëbë, 19.12.2022, 14:55

Szef Wojskowego Centrum Uzupełnień w Gdyni odniósł się na naszej antenie do kwestii, czy to reakcja na sytuację za wschodnią granicą Polski.

Szef Wojskowego Centrum Uzupełnień w Gdyni odniósł się na naszej antenie do kwestii, czy to reakcja na sytuację za wschodnią granicą Polski. Listy powołanych rezerwistów są gotowe. – Dokładne terminy szkoleń zależą od dowódców poszczególnych jednostek – mówił nasz gość. O przeszkolenie rezerw trzeba dbać, ale wojsko czeka też na osoby, które dobrowolnie chcą wstąpić do służby zasadniczej. Cztery tygodnie poznawania podstaw kończy przysięga wojskowa. Po niej już specjalistyczne szkolenie na konkretne stanowisko w jednostce wojskowej. Trwa do jedenastu miesięcy. Czasu nie zostało dużo, bo najbliższe szkolenia do dobrowolnej, zasadniczej służby wojskowej odbędą się w połowie stycznia w Wejherowie. Major Herbasz przypomniał też o “Feriach z WOT”, czyli możliwości spróbowania swoich sił w “terytorialsach” podczas zimowej przerwy od nauki.

Rozmowy posłuchacie jeszcze na radiokaszebe.pl.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist