„Ten cel tak jak króliczek cały czas nam ucieka” – mówi Tadeusz Wiśniewski o poziomach recyclingu odpadów, które trzeba osiągnąć

Dziennikarz , 5 września 2023

Klëka Radia Kaszëbë, 05.09.2023, 07:55

– Mamy teraz około 30% – ocenia Przewodniczący Zarządu Komunalnego Związku Gmin “Dolina Redy i Chylonki”. Tymczasem za dwa lata powinno być o 20% więcej.

– W dostosowaniu instalacji przeszkadzają przepisy wprowadzane naprędce – opisywał na naszej antenie Tadeusz Wiśniewski. Jako przykład przywołał obowiązujące od grudnia zasady dotyczące mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów. “Dolina Redy i Chylonki” zrzesza osiem samorządów, od Sopotu po gminę Wejherowo. Widać na tym terenie tendencję do zmniejszania ilości odpadów zmieszanych. To dzięki segregacji tzw. frakcji bio. Teraz musimy nauczyć się wydzielać odpady kuchenne, bo one muszą być “czyste”. W odpadach kuchennych nie może być kości, mięsa czy ryb, bo instalacje nie są jeszcze gotowe do ich właściwego przetwarzania.

Rozmowy z Przewodniczącym Zarządu Komunalnego Związku Gmin “Dolina Redy i Chylonki” będzie można posłuchać na radiokaszebe.pl.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: