Termin składania zeznań podatkowych przesunięto na koniec maja

Dziennikarz , 2 kwietnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 02.04.2020 11:55

Do końca maja będzie można rozliczać się z fiskusem. Termin o miesiąc przesunął resort finansów w związku z sytuacją epidemiczną.

To szczególnie istotne dla prowadzących działalność gospodarczą, którzy muszą samodzielnie wypełnić i przesłać zeznanie do urzędu skarbowego. Ministerstwo zaznacza, że osoby rozliczające się na drukach PIT-37 i PIT-38 w usłudze Twój e-PIT mają już automatycznie przygotowane rozliczenie.

Jeżeli nie zmodyfikują ich do końca kwietnia, zostaną one zaakceptowanie automatycznie, ale można je po tym terminie skorygować.- Zalecamy, by ze złożeniem dokumentu nie czekać do ostatniej minuty
– mówi Wioleta Działdowska z Pomorskiego Urzędu Skarbowego.

Mimo że „skarbówki: są zamknięte, ich pracownicy służą pomocą przez telefon.
Zaakceptowane przez administrację skarbową zeznanie można skorygować po 30 kwietnia zarówno poprzez usługę Twój e-PIT, aplikację e-Deklaracje lub na papierowym formularzu. Do 31 maja korygując zeznanie można również dodać lub zmienić organizację pożytku publicznego.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: