To będzie charytatywna sobota

Dziennikarz , 14 czerwca 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 14.06.2019 08:55

W Kościerzynie będą jutro kwestować na rzecz Roberta Zblewskiego, który 3 miesiące temu uległ wypadkowi. 18-latek z Łubiany doznał urazu kręgosłupa, jest częściowo sparaliżowany.

Jest jednak nadzieja, że Robert stanie na nogi, ale do tego potrzeba czasu, rehabilitacji i pieniędzy. Akcja charytatywna rozpocznie się w sobotę o 11.00 na kościerskim rynku. Będzie można wrzucić datki do puszek. Na rynku będzie się też dużo działo – obiecuje współorganizator Justyna Dawidowska

Pomóc Robertowi można też za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Natomiast puszki na datki po sobotniej imprezie będą jeszcze dostępne w kościerskich sklepach do najbliższego wtorku.

Ta sobota będzie charytatywna także w Wierzchucinie w gminie Krokowa. Tamtejsza społeczność połączyła siły w walce o zdrowie Bartka.

16 latek ma szansę na eksperymentalne leczenie w Hiszpanii. Daje ono nadzieję na zatrzymanie postępów bardzo rzadkiej choroby, którą zdiagnozowano u chłopca kilka lat temu. Przypadek zmutowanego genu powoduje odkładanie żelaza w mózgu, przez co odbiera zdolność chodzenia, mowy, widzenia, zanikają nerwy. Leczenie nie jest refundowane z NFZ, do tego trzeba doliczyć koszty dojazdów i dodatkowych badań oraz rehabilitacji – stąd społeczna zbiórka. Sobotni festyn rodzinny będzie podsumowaniem cyklu imprez Triathlon „Zdrowie dla Bartka”. Będzie wioska rycerska, przejażdżki motoryzacyjnymi legendami PRL-u, loteria, konkursy z nagrodami, zabawa taneczna, wystąpi m.in. kabaret Purtce.

Festyn odbędzie się 15 czerwca o 14:00 w Wierzchucinie przy Ochotniczej Straży Pożarnej.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: