„To był pracowity rok w wejherowskim muzeum” – mówił na naszej antenie jego dyrektor Tomasz Fopke

Dziennikarz , 31 grudnia 2021

Klëka Radia Kaszëbë, 31.12.2021, 14:55

Wprawdzie liczbę odwiedzających trzeba było ograniczyć z uwagi na pandemię, ale Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej prowadzi m.in. aktywną działalność wydawniczą.

W tym roku za jego sprawą ukazało się ponad 20 książek. Powstały też audiobooki z kaszubskimi „klasykami”, czyli dziełami Majkowskiego i Derdowskiego. Są dostępne na kanale YouTube Muzeum Wejherowo, podobnie jak seria „Ogródków literackich” czy anglojęzyczna promocja poetów kaszubskich. Muzeum nadal organizuje konkursy, w tym zaliczane do najważniejszych dla rozwoju języka kaszubskiego literacki im. Jana Drzeżdżona i Méster Bëlnégò Czëtaniô. W planach jest natomiast „maraton pieśni kaszubskiej”. Maraton pieśni kaszubskiej ma się odbyć w ramach obchodów Dnia Jedności Kaszubów.

Rozmowy o podsumowaniu roku i planach z dyrektorem Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej posłuchać można na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: