„To innowacyjny sposób naliczania tzw. opłaty śmieciowej” – o nowym rozwiązaniu w gminie Władysławowo mówiła na naszej antenie Grażyna Janusch z Urzędu Miejskiego.

Dziennikarz , 10 listopada 2021

UM Władysławowo
Klëka Radia Kaszëbë 10.11.2021, 14:55

Zmiany były konieczne, bo system musi się bilansować. A zabrakło w nim około 2,5 mln zł w związku z nowym zapisem w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Ustalono w nim maksymalną kwotę, jaką można pobrać w metodzie opartej na zużyciu wody. W gminie Władysławowo zdecydowano się ustalać opłaty za gospodarowanie odpadami w oparciu o powierzchnię użytkową budynków. By je urealnić wysokość stawki za 1 m2 uzależniono od zużycia wody. Oprócz trzech progów jest też czwarta opcja dla nieruchomości zamieszkanych przez jedną czy dwie osoby. Jeśli zużywają mniej niż 4 m3 wody miesięcznie mogą płacić 30 zł od osoby.

Rozmowy o zmianach, które zaczną obowiązywać w gminie Władysławowo od nowego roku, można jeszcze posłuchać na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: