To już ostatni dzwonek by wziąć udział w Spisie Powszechnym

Dziennikarz , 29 września 2021

Klëka Radia Kaszëbë 29.09.2021, 6:55

Jutro zakończy się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w nim jest obowiązkowy – przypomina Urząd Statystyczny w Gdańsku.

To badanie wykonywane co dziesięć lat. Jest m.in. okazją by formalnie ustalić ile osób jest świadomych przynależności do kaszubskiej społeczności z własnym językiem, kulturą i historią. Wyniki wykorzystywane są przy planowaniu społeczno – gospodarczym przy kwestiach dotyczących na przykład edukacji. – Udział jest obowiązkowy, a odmowa może skutkować nałożeniem grzywny do 5 tys zł – mówi Zbigniew Pietrzak z gdańskiego Urzędu Statystycznego.

Spis zakończy się jutro. Podstawową formą udziału jest samospis przez internetowy formularz. Można też zadzwonić na infolinię, udać się do mobilnego punktu lub skorzystać ze stanowisk udostępnionych w urzędach miast i gmin. Są też dodatkowe dyżury rachmistrzów – jak na przykład we Władysławowie w Urzędzie Miejskim od 08:00 do 20:00 czy Puckim Klubie Seniora między 13:00 a 16:00.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: