To już ostatnia szansa na tańszy prąd

Dziennikarz , 29 listopada 2022

foto: Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

W środę mija termin składania oświadczeń uprawniających do korzystania w 2023 r. z energii elektrycznej po cenie 785 zł za MWh. Dotyczy to samorządów, mniejszych firm i podmiotów użyteczności publicznej.

Oświadczenie można składać w formie papierowej lub elektronicznej. Możliwość zastosowania ceny gwarantowanej maksymalnej ceny 785 zł za MWh wynika z ustawy o środkach nadzwyczajnych, mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 r. Ta sama ustawa określa również na 693 zł za MWh maksymalną cenę energii elektrycznej dla odbiorców w gospodarstwach domowych dla zużycia powyżej limitów, wprowadzonych inną ustawą. Limity te w 2023 r. wynoszą 2 MWh rocznie dla gospodarstwa domowego, 2,6 MWh dla gospodarstw, w których jest osoba niepełnosprawna oraz 3 MWh dla gospodarstw z Kartą Dużej Rodziny oraz dla rolników.

Gospodarstwa domowe, które chcą korzystać w 2023 r. z zamrożonych cen energii elektrycznej w podwyższonych limitach muszą złożyć do swojego sprzedawcy oświadczenia – do 30 czerwca przyszłego roku.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist