„To pieniądze na dodatkowe 35 000 km” – o uruchomionej dziś zbiórce Banku Żywności w Trójmieście mówiła na naszej antenie Ina Gadomska.

Dziennikarz , 29 września 2021

Klëka Radia Kaszëbë 29.09.2021, 14:55

Celem jest uzbieranie 25 tys zł do 17 października. Są potrzebne, bo nowe przepisy zobowiązały większą liczbę sklepów do oddawania żywności, którą inaczej musiałyby wyrzucić.

To oznacza dodatkowe kursy i już dziś na liczniku jest 80 tys km, czyli o jedną trzecią więcej niż w ubiegłym roku. A paliwo drożeje. Stąd zbiórka i apel o wsparcie. Żywność uratowana przed zmarnowaniem trafia m.in. do sklepów społecznych: jednego w Gdańsku i dwóch w Gdyni. Tam jest przekazywana potrzebującym. Po trzykrotnej wizycie w sklepach społecznych w Gdyni dalsze wsparcie uzależnione jest od zgody na poddanie się kontroli Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Rozmowy o zasadach przekazywania pomocy przez Bank Żywności w Trójmieście oraz internetowej zbiórce „Dobre kilometry” posłuchać można na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist