„To są wzruszające chwile” – mówi Katarzyna Kucharska o wypuszczaniu na wolność fok, które odchowano w Helu

Dziennikarz , 27 stycznia 2023

fot. Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry IO UG
Klëka Radia Kaszëbë, 27.01.2023, 14:55

Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego szuka wolontariuszy, którzy pomogą przy leczeniu tych zwierząt.

Pomagać można przez dwa tygodnie, albo zaangażować się na dłuższy okres. To nowa oferta, w której pomagania dzikim zwierzętom będzie się można uczyć przez trzy miesiące. Do Stacji w Helu trafiają foczki znalezione na plażach. Tu są dokarmiane, leczone, a potem wypuszczane na wolność. Dzięki zaopatrzeniu ich w nadajniki naukowcy mogą śledzić ich wędrówki. Ich celem jest często focza łacha u ujścia Wisły, ale też na przykład Estonia, Niemcy i Dania. – To ciekawskie zwierzęta – komentowała na naszej antenie Katarzyna Kucharska. W ubiegłym roku w Stacji Morskiej w Helu pomoc znalazły 83 foki. To rekord. Skoro pacjentów przybywa, to potrzebne są też nowe izolatki w foczym szpitaliku. W internecie uruchomiono zbiórkę na jego rozbudowę.

Link znajdziecie na facebookowym profilu helskiej placówki, a rozmowę o jej działalności na radiokaszebe.pl.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: