„Zielone światło” dla przedłużenia Trasy Kaszubskiej

Dziennikarz , 26 lipca 2021

Jest zielone światło do podpisania umowy na projekt i budowę odcinka Trasy Kaszubskiej z Bożegopola Wielkiego do Leśnic.

Jak informuje gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zakończyła się kontrola uprzednia postępowania przetargowego przeprowadzona przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Koszt budowy odcinka o długości 22. km firma Budmiex wyceniła na ponad 718 mln zł. Będzie to dwujezdniowa droga ekspresowa po dwa pasy ruchu w każdym kierunku wraz z pasem awaryjnego postoju. Przewidziano też budowę węzłów Lębork Południe, Lębork Wschód, Łęczyce oraz rozbudowę węzła Bożepole Wielkie.
Zakończenie kontroli oznacza możliwość podpisania umowy z wykonawcą. Odcinek do Leśnic będzie przedłużeniem Trasy Kaszubskiej z Gdyni do Bożegopola Wielkiego, której budowa jest na ukończeniu. Całość trasy S6 z Trójmiasta do aglomeracji szczecińskiej ma być ukończona w 2025 roku.

W tym roku w naszym województwie podpisano umowy na pięć fragmentów: dwóch etapów Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej, drugą jezdnię obwodnicy Słupska, odcinek Skórowo – Leśnice oraz Bobrowniki – Skórowo. Razem projektowane są 73 km nowych dróg ekspresowych wraz z obwodnicą Żukowa. Na etapie przetargu, po rozprawie w Krajowej Izbie Odwoławczej, jest odcinek S6 od końca obwodnicy Słupska do Bobrowników.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist