Trójmiejski Bank Żywności pomaga i potrzebuje pomocy

Dziennikarz , 20 kwietnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 20.04.2020 10:55

W czasie epidemii wzrasta znaczenie instytucji charytatywnych, które niekiedy same potrzebują większego wsparcia. Więcej pracy mają np. w trójmiejskim Banku Żywności, który działa w regionie już kilkanaście lat.

Przygotowują tam paczki m.in. dla osób w kwarantannie, które nie mogą liczyć na zrobienie zakupów na przykład przez członków rodziny. Żywność przekazywana jest zarówno przez hipermarkety, jak i prosto od rolników. – Rzeczy trafiające do nas to pełnowartościowe produkty
– mówił na naszej antenie Łukasz Jaroń z trójmiejskiego Banku Żywności.

Oprócz żywności potrzebne jest też wsparcie finansowe. Z uwagi na większą aktywność Banków Żywności, rosną wydatki chociażby na paliwo. Pomóc można na różne sposoby, m.in. poprzez przekazanie 1% lub zbiórkę w internecie – dodaje Łukasz Jaroń.

Wszelkie informacje o wsparciu, które możemy przekazać trójmiejskiemu Bankowi Żywności znajdziecie na stronie pod adresem bztrojmiasto.pl w zakładce “wspieraj”. Całej rozmowy z naszym gościem posłuchacie na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: