Truskawkobranie wraca na Złotą Górę

Dziennikarz , 1 lipca 2022

Klëka Radia Kaszëbë 1.07.2022,6:55

W sobotę odbędzie się Truskawkobranie. Impreza wraca na Złotą Górę koło Kartuz po pandemicznej przerwie.

W tym roku towarzyszyć jej będzie Bitwa Regionów, czyli konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich. Wybierana będzie też najlepsza potrawa z kaszubską truskawką. A owoców będzie zatrzęsienie na stoiskach plantatorów. Zwieńczeniem sobotniego wydarzenia będą koncerty – mówi Kartuskiego Centrum Kultury, Małgorzata Paździor – Król. Przed gwiazdami wieczoru od 16.00 na scenie prezentować się będą Regionalny Zespół Pieśni i Tańca KASZUBY, Teatr Qfer, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Łapalice The Moneymaker$. Truskawkobranie odbędzie się w sobotę. Lokalny przewoźnik autobusowy uruchomi tego dnia dodatkowy kurs na Złotą Górę.  

Tymczasem dziś na Złotą Górę z Kartuz można się wybrać bezpłatnie autobusem. Gmina zapewniła dojazd na występ Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca “Mazowsze”. Koncert rozpocznie się o 19.00, a godzinę wcześniej na dworcu autobusowym w Kartuzach podstawiony zostanie autokar z oznaczeniem “Wycieczka”. Jego powrót ze Złotej Góry planowany jest około 21.00.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: