Trwa nabór do 15. Pomorskiego Konkursu Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej

Dziennikarz , 25 listopada 2019

W tym konkursie zaśpiewać każdy może – ale tylko oryginalne, kaszubskie utwory. W gminie Szemud już przygotowują się do 15 edycji Pomorskiego Konkursu Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej. Odbędzie się 10 stycznia, można zgłaszać chęć udziału.

Konkurs adresowany jest do solistów i zespołów – od przedszkolaków, przez uczniów podstawówek po szkoły średnie i dorosłych. Najmłodsi uczestnicy wykonują po jednej pieśni. Reszta zaśpiewa po dwa utwory, w tym jeden a capella i drugi z podkładem muzycznym. Gminy zgłaszają do pomorskiego finału po dwóch reprezentantów z każdej kategorii. Organizatorzy przyjmują też zgłoszenia solistów i zespołów z miejscowości, które nie przeprowadziły eliminacji gminnych oraz solistów czy zespołów reprezentujących inne instytucje niż szkoła.

Trzeba pamiętać, że nie będą oceniane pieśni, które nie są oryginalnymi pieśniami kaszubskimi – czyli takimi, których pierwsza wersja nie powstała w języku kaszubskim. To wyklucza np. „Cichą noc” czy „Dzisiaj w Betlejem”. Spis proponowanych źródeł umieszczono w regulaminie dostępnym na stronie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Szemudzie i Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Zgłoszenia do 15. Pomorskiego Konkursu Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej będą przyjmowane do końca roku.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: