– Trzecia część programu Czyste Powietrze to jego najwyższy poziom – przypomniała na naszej antenie Justyna Sikora z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Dziennikarz , 14 lutego 2022

Klëka Radia Kaszëbë, 14.02.2022, 14:55

Najwyższe wsparcie na wymianę źródła ciepła i termomodernizację domu może pokryć do 90% kosztu i wynieść maksymalnie 69 tys zł. To pomoc dla osób o najniższych dochodach.

Nadal o pomoc można się ubiegać w pozostałych dwóch częściach programu – czyli do 60% kosztu i maksymalnie 37 tys zł oraz na poziomie podstawowym do 30% kosztu i 30 tys zł dotacji. Dla poziomu najwyższego wsparcie ma być jeszcze rozszerzane. Mowa między innymi o preferencyjnych pożyczkach.

W województwie pomorskim zainteresowanie dotacjami nie słabnie. Najwięcej wniosków złożyli do tej pory mieszkańcy powiatów: kartuskiego, tczewskiego, starogardzkiego, chojnickiego i kościerskiego, a w podziale na gminy mieszkańcy gmin: Kartuzy, Sierakowice i Puck.

Rozmowy o programie Czyste Powietrze posłuchacie jeszcze na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: