Trzy firmy są zainteresowane zarządzaniem rowerem metropolitalnym MEVO

Dziennikarz , 15 maja 2020

Trzy firmy złożyły wnioski do udziału w dialogu konkurencyjnym dotyczącym roweru metropolitalnego Mevo. Prowadzone są też badania i analizy dotyczące organizacji systemu.

Jego operatorami chcą zostać: konsorcjum BikeU i Freebike, firma Marfina oraz Nextbike Polska. Oceny ich wniosków dokona komisja przetargowa złożona z przedstawicieli Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot, oficerów rowerowych Gdyni, Gdańska, Sopotu i Tczewa oraz specjalistów do spraw zamówień publicznych i prawników. Wybrane firmy zostaną zaproszone do rozmów, które potrwają przynajmniej do połowy lipca. Ich celem jest opracowanie rozwiązań spełniających wymagania użytkowników i samorządów.

Ostatnim etapem dialogu konkurencyjnego jest składanie ofert i wybór najkorzystniejszej z nich. Nowy system ma się składać się z minimum 4 tys. rowerów, z czego przynajmniej 25% stanowić będą pojazdy elektryczne, będące już w posiadaniu Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Większy nacisk ma być położony na relokację rowerów i rozproszenie punktów serwisowych oraz punktów ładowania baterii.

W systemie MEVO wypożyczono rowery ponad 2 miliony razy od 26 marca do 28 października ubiegłego roku. Zawieszono go po wypowiedzeniu umowy nierzetelnemu operatorowi. MEVO obejmuje 14 gmin, a kolejne zgłaszają chęć dołączenia – jak Wejherowo, Kosakowo czy Kolbudy.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: