Trzy Transcassubie na Światowy Zjazd Kaszubów

Dziennikarz , 16 maja 2024

fot. UG Kartuzy
Klëka Radia Kaszëbë 16.05.2024, 6:55


Sara James na scenie i przejazd trzech Transcassubii. Organizatorzy odkrywają coraz więcej kart przed Światowym Zjazdem Kaszubów w Kościerzynie

Impreza organizowana na pamiątkę zjednoczenia Kaszub w granicach jednego województwa odbędzie się 6 lipca. Zwyczajowo uczestników dowożą pociągi specjalne z Helu i Chojnic. – Tym razem dołączyć może Bytów – mówi Łukasz Richert, sekretarz Zarządu Głównego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. W programie zjazdu są już koncerty kaszubskich artystów, turniej gry w baśkę czy festiwal foodtrucków. Gwiazdą wieczoru ma być Sara James, reprezentantka Polski w 19. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Scena główna stanie na parkingu w centrum Kościerzyny.

Na zjeździe w Kościerzynie odbędzie się kolejna próba bicia rekordu w jednoczesnej grze na diabelskich skrzypcach.  Będzie też nagroda za największy egzemplarz tego instrumentu.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: