W Tuchomiu apelują o segregowanie odpadów

Dziennikarz , 8 czerwca 2021

Klëka Radia Kaszëbë 09.06.2021 05:55

W gminie Tuchomie apelują do mieszkańców o staranność przy selektywnej zbiórce odpadów komunalnych. Odkryto ostatnio nieprawidłowości w tym zakresie.

Wykazała je kontrola podczas odbioru śmieci zmieszanych w Zakładzie Zagospodarowania Opadów Sierzno. W większości pojemników były odpady innych frakcji, które podlegają selektywnej zbiórce. Do „zmieszanych” trafiły m.in plastik, szkło, bioodopady oraz pozostałości po remontach. Jak wskazano w komunikacie gminy Tuchomie – nieprawidłowa segregacja to z jednej strony brak dbałości o środowisko, a z drugiej wyższe koszty. Opłata za tonę zagospodarowania odpadów wzrasta ponad 12-krotnie – z 50 zł przy selektywnej zbiórce do 615 przy zmieszanych. Nieprawidłowości mogą przyczynić się do zwiększenia wysokości opłat. Stąd apel o należytą staranność, a szczególnie o niewrzucanie bioodpadów do pojemników na śmieci zmieszane.

W gminie Tuchomie zapowiadają też konsekwencje finansowe dla nieprzestrzegających zasad – dodatkową opłatę w wysokości trzykrotności opłaty podstawowej.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist