Tworzenie grup producentów. Nabór do 13 grudnia

Dziennikarz , 10 grudnia 2019

Nabór wniosków o pomoc dla grup producentów jest na finiszu – przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Termin upływa 13 grudnia.

Pomoc skierowana jest do nowych grup producentów rolnych, uznanych od 22 grudnia ubiegłego roku. W ich skład muszą wchodzić wyłącznie osoby fizyczne, działające jako przedsiębiorcy prowadzący mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo.

Wsparcie przyznawane jest w okresie pierwszych 5 lat funkcjonowania grupy liczonych od dnia jej uznania. Wysokość w tym roku wzrosła i wynosi obecnie: w pierwszym roku – 10 proc. przychodów netto, w następnych 9, 8, 7 i 6 procent. Maksymalny limit pomocy to sto tys. euro w każdym roku pięcioletniego okresu przyznawania wsparcia.
Ważne też, że wsparcia nie można otrzymać na tworzenie grup producentów zajmujących się hodowlą drobiu, wyrobami z mięsa drobiowego i jego podrobów.

Nabór wniosków w ARiMR potrwa do tego piątku.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: