Uchodźcy z Ukrainy mogą bezpłatnie jeździć pociągami przez kolejny miesiąc

Dziennikarz , 5 kwietnia 2022

Z paszportem zamiast biletu – uchodźcy z Ukrainy mogą nadal bezpłatnie jeździć pociągami. Samorząd województwa przedłużył tę formę wsparcia o miesiąc, czyli do końca kwietnia.

Wprowadzono ją kilka dni po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji. Obejmuje przejazdy pociągami regionalnymi na terenie całego województwa. Bezpłatnie mogą jeździć dzieci i młodzież do 18 roku życia, kobiety niezależnie od wieku i osoby starsze po 60 roku życia. Oferta dotyczy również niepełnosprawnych mężczyzn w wieku 18-60 lat, lub tych z ograniczoną sprawnością ruchową. Oprócz paszportu potwierdzającego przekroczenie granicy po 24. lutego można też okazać dokument i poświadczenie nadania numeru PESEL.

Przypomnę, że migranci wojenni z Ukrainy mogą też bezpłatnie jeździć komunikacją miejską. O przedłużeniu takiego uprawnienia do końca kwietnia informowała ostatnio Gdynia. Podobne rozwiązanie obowiązuje też w innych gminach Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: