Na Pomoc Ukrainie. Lista zbiórek pieniężnych

Dziennikarz , 28 lutego 2022

Zaufane organizacje, które prowadzą zbiórki pieniężne na cele związane z pomocą humanitarną:

Polska Akcja Humanitarna to organizacja obecna w Ukrainie od 2014 roku. Zbiórka ma pomóc w zapewnieniu opieki medycznej, dostarczeniu paczek żywnościowych i higienicznych, koców, śpiworów i innych produktów niezbędnych do przetrwania. Zbiórkę można wesprzeć tutaj: https://www.siepomaga.pl/pah-ukraina.

Do pomocy Ukrainie przyłączyła się także Polska Misja Medyczna, organizacja zapewniającą pomoc medyczną w krajach ogarniętych wojną. Tutaj można wesprzeć tę organizację: https://pmm.org.pl/chce-pomoc.

Gdańsk Pomaga. Środki zebrane w ramach zbiórki pieniędzy zostaną przekazane na realizację działań pomocowych przez organizacje pozarządowe, które już dzisiaj prowadzą działania humanitarne w Ukrainie oraz na pomoc udzielaną wspólnocie ukraińskiej w Gdańsku. https://ukraina.gdanskpomaga.pl/wspieraj/

W związku z tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie, Polski Czerwony Krzyż uruchamia zbiórkę środków pod hasłem #napomocUkrainie. PCK jest przygotowany, aby zorganizować pomoc dla obywateli Ukrainy poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego. https://pck.pl/na-pomoc-ukrainie/

Jeśli wiesz o zbiórce, którą moglibyśmy dodać do powyższej listy, napisz na j.jablonski@radiokaszebe.pl


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: