Uniwersyteckie Centrum Kliniczne zachęca do profilaktyki miażdżycy i chorób serca

Dziennikarz , 9 sierpnia 2022

Nie czekaj do jutra – zachęca do profilaktyki Uniwersyteckie Centrum Kliniczne. Chodzi o bezpłatne badania i porady w programie Kordian.

Dotyczy on wykrywania i zapobiegania miażdżycy tętnic i chorobom serca. Kierowany jest do osób pełnoletnich, aktywnych zawodowo lub gotowych do podjęcia pracy. Nie trzeba skierowania, wystarczy wypełnić ankietę by zagwarantować sobie badanie lekarskie oraz laboratoryjne – jak profil lipidowy, glukoza i kreatynina oraz badanie EKG. Od wyników zależeć będzie udział w programie. Dla osób z wysokim ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych są porady dotyczące aktywności fizycznej i diety, a w razie potrzeby także skierowania do specjalistów.

W programie Kordian uczestniczą przychodnie m.in. z Gdańska, Gdyni, Wejherowa, Kiełpina, Potęgowa, Słupska i Chojnic. Na jego stronie internetowej jest pełen wykaz oraz ankieta zgłoszeniowa.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: