Upominają się o określenie zasad podziału 12 mln euro z EFS

Dziennikarz , 29 stycznia 2019

O określenie zasad podziału środków z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej upominają się do rządu pomorski marszałek i europoseł.

– Tymczasem zapytania o ich wydatkowanie do ministra spraw wewnętrznych i wojewody pozostają bez odpowiedzi – mówi pomorski marszałek Mieczysław Struk.

Mieczysław Struk i Janusz Lewandowski zaapelowali też o uwzględnienie głosu regionów dotkniętych nawałnicą. Chodzi o ponad 12 mln euro dla gmin poszkodowanych przez żywioł w sierpniu 2017 roku. Rząd wystąpił o tę pomoc do Unii Europejskiej po interwencji samorządów, głównie wojewódzkich. Parlament Europejski we wrześniu ubiegłego roku zatwierdził wypłatę środków – podkreślał europoseł Janusz Lewandowski. Pieniądze z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej mają pomóc w odbudowie infrastruktury, pokryciu kosztów zakwaterowania i akcji ratowniczych. Trzeba je wydać w ciągu osiemnastu miesięcy od ich przyznania.

Klëka Radia Kaszëbë, 29.01.2019 | Foto: pomorskie.eu


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: