Uruchomiono bazę zasobów edukacyjnych dla nauczycieli i uczniów

Dziennikarz , 16 marca 2020

Klëka Radia Kaszëbë 16.03.2020 09:55

Zawieszenie zajęć w szkołach nie musi oznaczać przerwy w nauce. Zdalne wsparcie dla nauczycieli i uczniów wprowadzają wojewódzkie placówki doskonalenia nauczycieli oraz biblioteki wojewódzkie prowadzone przez Samorząd Województwa Pomorskiego.

Baza zasobów edukacyjnych dostępna będzie na stronach Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku oraz Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku. Z kolei na stronach Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej znaleźć można bazę adresów bibliotek cyfrowych oraz informacje o zbiorach materiałów edukacyjnych przydatnych w nauczaniu online. Do korzystania z nich zachęca Adam Krawiec, dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

W związku z zamknięciem placówek oświatowych także Ministerstwo Edukacji Narodowej zebrało na swojej stronie informacje o polecanych platformach i serwisach internetowych z materiałami edukacyjnymi. Natomiast emisję specjalnych pasm edukacyjnych dla dzieci i młodzieży rozpoczynają od dziś TVP, TVP ABC oraz TVP Kultura.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: