Ustawa metropolitalna potrzebuje większej promocji

Dziennikarz , 6 października 2020

Potrzeba większej promocji i lobbowania za ustawą metropolitalną dla Pomorza – podkreślali samorządowcy i parlamentarzyści na internetowym seminarium. Wzięli w nim wczoraj udział pomorscy posłowie KO, Lewicy i Konfederacji.


Na początku września ustawa metropolitalna została niemal jednogłośnie przegłosowana przez Senat i skierowana do dalszych prac w Sejmie. Dzięki niej każdego roku na Pomorze może trafić ponad 200 mln zł – przede wszystkim na transport zbiorowy, spójne planowanie przestrzenne, promocję, turystykę i ochronę środowiska.

Komentował poseł Artur Dziambor. – Na statusie metropolii skorzystają tak duże miasta jak i małe samorządy – przekonywała wójt gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak:

Podczas internetowego seminarium posłanka Barbara Nowacka zaproponowała, by na najbliższym posiedzeniu Sejmu spotkali się wszyscy posłowie z Pomorza. Wzorem prac w Senacie mają wybrać spośród siebie lidera, który pokieruje w Sejmie działaniami związanymi z ustawą metropolitalną w województwie pomorskim.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: