Krajowa „szóstka” w Redzie z utrudnieniami do jesieni

Dziennikarz , 20 marca 2019

W Redzie kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na krajowej 6. Zmieniono też trasę linii nr 17 komunikacji miejskiej.

– Utrudnień w związku z budową węzła trzeba się spodziewać do jesieni z przerwą na wakacje – mówi burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński.

Powodem jest kolejny etap budowania węzła integracyjnego. Zanim w pobliżu dworca powstaną parkingi, zatoczki autobusowe i przebudowane zostanie skrzyżowanie trzeba wymienić kolektor sanitarny. Prace prowadzone są od jesieni na miejscu dawnego, dzikiego parkowiska. Teraz przenoszą się na jezdnię. Drogowcy będą zajmować po jednym pasie, poczynając od prawej strony w kierunku Gdyni.

Od poniedziałku zmieniono już trasę autobusu linii nr 17. Przesunięto też o 80 metrów przystanek Reda Gdańska Dworzec PKP 02. Wymiana wszystkich sieci zaczyna się od prawego pasa jezdni w stronę Gdyni, a od 02 kwietnia zamknięty będzie prawy pas jezdni w kierunku Wejherowa. Procedura będzie powtórzona dla kolejnych pasów krajowej szóstki w Redzie odpowiednio 21 i 28 maja.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist