Uzdrowiska wznowią działalność 11 marca

Dziennikarz , 5 marca 2021

Klëka Radia Kaszëbë 05.03.2021 08:55

Uzdrowiska wznowią działalność od 11 marca. Pacjenci będą mogli rozpocząć leczenie na podstawie skierowania potwierdzonego przez oddział wojewódzki NFZ – ale tylko zaszczepieni albo z negatywnym wynikiem testu w kierunku SARS-CoV-2.

O terminie rozpoczęcia leczenia pacjenci będą powiadamiani przez NFZ listownie lub telefonicznie. Bezpłatny test na koronawirusa będzie można wykonać nie wcześniej niż 4 dni przed przyjęciem do uzdrowiska. Informację o terminie i miejscu wykonania testu pacjenci otrzymywać będą SMS-em z wykorzystaniem systemu eKolejka. Nie będzie potrzebne żadne dodatkowe skierowanie. Badanie sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. O wyniku poinformuje pacjenta uzdrowisko, do którego został skierowany. Z obowiązkowego testu zwolnione są osoby, które przyjęły dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19.

W marcu i kwietniu z pobytu w sanatorium powinno skorzystać blisko 1800 mieszkańców województwa pomorskiego. Jak informuje NFZ pobyt w sanatorium jest bezpieczny, bo cały personel będzie zaszczepiony, a obiekty uzdrowiskowe będą spełniać restrykcyjne normy Głównego Inspektoratu Sanitarnego.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: