Stara szkoła w Brusach zmieniona w „centrum usług społecznych”

Dziennikarz , 20 września 2021

Klëka Radia Kaszëbë 20.09.2021, 6:55

W Brusach powstało nowe miejsce, gdzie wsparcie otrzymają seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami oraz dzieci i młodzież.

Środowiskowy Dom Samopomocy oraz tzw. Centrum Usług Społecznych mają rozpocząć działanie jeszcze w tym miesiącu. Na ich potrzeby przystosowano budynek starej szkoły. Dla ŚDS przygotowano pracownie terapeutyczne, z których korzystać będzie 30 dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną i chorzy psychicznie. W starej szkole w Brusach mieścić się będą także placówki Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. To dom dziennego pobytu dla seniorów, placówka wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży oraz mieszkania chronione.

Remont i adaptacja do nowych funkcji budynku starej szkoły w Brusach kosztowały łącznie 5 i pół mln zł. W tym 2,2 mln to pieniądze unijne otrzymane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego oraz 1,6 mln to środki z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

foto: Urząd Miejski w Brusach
foto: Urząd Miejski w Brusach
foto: Urząd Miejski w Brusach
Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: