W Brusach przyjęty właśnie budżet gminy na przyszły rok zakłada 17% wydatków na inwestycje

Dziennikarz , 31 grudnia 2021

foto: Urząd Miejski w Brusach
Klëka Radia Kaszëbë, 31.12.2021, 7:55

Dziesięcioma głosami „za”, przy trzech wstrzymujących Rada Miejska w Brusach przyjęła budżet na przyszły rok. Na inwestycje przeznaczono w nim 17% wszystkich wydatków.

To około 14 mln zł – informuje burmistrz Witold Ossowski. W pierwszym kwartale przyszłego roku zakończy się rozbudowa i przebudowa Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach. W planie jest też. m.in. kontynuacja dwóch dużych projektów infrastrukturalnych. W przyszłym roku ma się rozpocząć budowa hali sportowej, na którą pozyskano wsparcie w ramach Polskiego Ładu. – Nakłady inwestycyjne rzędu 14 mln zł to duży wysiłek finansowy możliwy dzięki dofinansowaniom – dodaje burmistrz Brus.

W przyszłorocznym budżecie Brus na fundusz sołecki zapisano 790 tysięcy złotych. Dochody gminy ustalono na poziomie 81 mln 600 tys zł, wydatki będą o ponad 3 mln zł większe. Deficyt ma być pokryty z wolnych środków.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: